TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Fotoğrafa Yazı Yazmak İçin En iyi 8 Uygulama

0

Fotoğrafa yazı yazmak mı istiyorsunuz? İşte sizler için Resimleriniz veya fotoğraflarınız üzerine farklı fontlarla yazı yazabileceğiniz 8 Android ve iOS uygulaması.

Genel olarak resim düzenleme uygulamalarının zaten fotoğraflara yazmak için iyi seçenekler sunduğunu düşünüyorsanız, özellikle bu özelliği hedefleyen uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Uzman oldukları için daha da fazla yazı tipi ve metin özelleştirme aracı sunarlar.

Teknohocam sizler için, Android ve iOS için kullanılabilen ve fotoğrafınızın çok şık görünmesini sağlayacak 8 uygulamadan oluşan bir liste hazırladı.

Fotoğrafa Yazı Yazma Uygulamaları

En çok kullanılan ve ücretsiz, ücretli beğenilen Android ve iOS Fotoğraf düzenleme ve metin ekleme uygulamaları ve programlarını telefonunuza indirerek sosyal medya üzerinde paylaşımlarınızı kolayca yapabilirsiniz.

Fonto – Fotoğrafa Yazı yazma Uygulaması

Phonto’nun amacı tam olarak kullanıcının fotoğraflarına metin eklemesine izin vermektir. Bu yüzden çeşitlilikte arzulanan hiçbir şey bırakmaz. Sonuçta, 200’den fazla farklı yazı tipi mevcut.

Sunulan araçlar da oldukça basit ve zengin. Kullanıcı, diğer noktaların yanı sıra boyut, renk, gradyan, kalınlık, arka plan, döndürme, çizgi aralığı, eğrilik, perspektifi değiştirebilir.

Uygulama, tema görüntüsünü değiştirmenize (ve telefonun hafızasındaki fotoğrafları kullanmanıza) ve balonlar, yıldızlar ve diğer resimler gibi öğeler eklemenize bile izin verir.

Phonto, Android ve iOS için kullanılabilir.

Over: Graphic Design, Photo Editor & Logo Maker

Üzerini Düzenle ve Fotoğraflara Metin Ekleyin, çok çeşitli özellikler sunar. Uygulama, diğer sanatların yanı sıra posterler, kartvizitler, e-posta şablonları, el ilanları, albüm kapakları oluşturmak için çok yararlı olabilir.

Bunun için yüzlerce yazı tipine, binlerce şablona ve ücretsiz olarak kullanıma sahip olan görsellere sahiptir. Ayrıca 25 binden fazla grafik öğesi (çerçeveler, arka planlar, şekiller, illüstrasyonlar, çıkartmalar) ile kendi fotoğraflarınıza yazı yazma, kullanma ve bunları iyileştirme olanağı da vardır.

Görüntüler üzerinde filtre ve efekt kullanmanın yanı sıra yazı tipini rengini değiştirmek, metne gölge eklemek mümkündür. Öneri, kullanıcının profesyonel bir tarza sahip nihai bir ürüne ulaşmasıdır.

Over Resim düzenleyici ve Fotoğraf editörü Android ve iOS cihazlarda kullanılabilir.

Textgram X – Fotoğrafa yazı yazma programı

Diğerleri gibi, Textgram X de kullanıcının farklı stillerde metin ekleyerek resimlerin üstüne yazı yazma ve fotoğrafların özelleştirmesine olanak tanır. Kullanıcı, yaratmaya sıfırdan veya akıllı telefon galerisindeki fotoğrafları kullanarak veya mevcut çeşitli şablonlardan birini kullanarak başlayabilir.

Metinlerin kendilerine gelince, renkleri düzenlemek, gölgeler eklemek, ayna efekti uygulamak veya uygulamaya harici kaynaklar yüklemek mümkündür. Grafik öğelerine gelince, çıkartmalar, emojiler ve çok daha fazlası mevcuttur.

Textgram X, Android için kullanılabilir.

PicLab – Fotoğraf Düzenleyici

Kendisini “hepsi bir arada fotoğraf düzenleyici” olarak tanımlamasına rağmen, PicLab, resimler üzerine yazı yazma uygulaması için eksiksiz bir araç arayanlar için mükemmel bir seçenektir. Uygulama, farklı tipografi seçenekleri sunar. Döndürme, boyut, opaklık ve metin gibi öğeler değiştirilebilir.

Birden çok metin katmanı eklemek istiyorsanız, bu da mümkündür. Kullanıcı ayrıca fotoğraf montajı ve bindirme yapabilir, efektler ve farklı filtreler uygulayabilir. Çerçeveler, dokular, şablonlar ve serbest çizim özellikleri gibi öğeler de mevcuttur.

Piclab Fotoğraf editörü Android ve iOS cihazlarda kullanılabilir.

DesignLab

Başta Instagram Stories olmak üzere sosyal medyaya odaklanan DesignLab – Creative Design, zengin kaynak çeşitliliği ile şaşırtıyor. Sanatınıza sıfırdan başlayabilir veya programın galerisinde bulunan binlerce görüntünün keyfini çıkarabilirsiniz.

Kullanıcı, mevcut birkaç yazı tipinden birini seçebilir veya kendi yazı tipini içe aktarabilir ve renk, boyut, opaklık ve döndürmeyi değiştirebilir. Ardından, bükme, bükme, 3D efekti kullanma, çizme vb. gibi tercih ettiğiniz efekti uygulayın.

Ayrıca serbest el çizimi, logoların eklenmesi, filtrelerin eklenmesi ve hatta fotoğrafın yalnızca bir kısmının silinmesi için araçlar da vardır.Uygulama, Pinterest, Instagram Hikayesi veya gönderi gibi farklı platformlar için format önerileri bile sunuyor.

DesignLab sadece iOS için kullanılabilir.

Font Studio

Font Studio – Fotoğraflara Metin ve Düzenleyici, favori fotoğraflar üzerinde uygulamak için 200’den fazla farklı yazı tipi sunar. Her şey özelleştirilebilir: harf aralığı, renk, boyut, şeffaflık, arka plan rengi vb.

Üretilen malzemeye daha da fazla stil kazandırmak için şekiller ve çıkartmalar ekleme seçeneği de vardır. Sonuç temiz veya daha abartılı olabilir. Her şey yetiştiricinin tercihine göre gider.

Font Studio-Text sadece Android için kullanılabilir.

aTypo Picture

aTypo Picture, diğerlerinden farklı bir öneri getiriyor: tüm fotoğrafı kelimelerle kaplamak. Görüntü bir tür tipografik sanat haline gelir.

İstenen sonucu elde etmek için fotoğraf düzenleme için birkaç öğe vardır. Toplamda, farklı yazı tipleri ve renklerle 45’ten fazla kapak stili mevcuttur. Sonuç şaşırtıcı olabilir.

aTypo Picture sadece iOS için kullanılabilir.

Photo2Text

Amacınız resmi komik hale getirmek için metin eklemekse Photo2Text – Fotoğrafınızı etiketleyin harika bir seçenek olabilir. Fotoğraf üzerine yazı yazmak uygulamalarının dışında da Etiketler, hatırlatıcılar, plaketler, pullar gibi görünen içerikler ekleyin.

Veya bir çizgi romandaki gibi konuşma balonları koyun ve istediğiniz yazı ekleme için Fontonuzu seçin. Sonuç, mobil galeriye kaydedilebilir veya e-posta veya Facebook aracılığıyla paylaşılabilir.

Photo2Text – Fotoğrafınızı etiketleyin sadece iOS işletim sisteminde kullanılabilir.

Android ve iOS cihazlar için fotoğraf düzenleme araçları ve uygulamalarını kolayca indirerek kullanabilirsiniz. Resim üzerine yazı yazmanın ve fotoğraf üzerine yazı yazma uygulamaları yazımızı beğendiyseniz paylaşabilirsiniz.

Daha fazla oku: Windows 11 Android Uygulamaları Nasıl indirilir?

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.