TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Windows 11 Android Uygulamaları Nasıl İndirilir?

0

Windows 11 Android Uygulamaları nasıl indirilir? Windows İşletim sisteminin resmi uygulama mağazası olan Microsoft Store’un tamamen elden geçirilmesi, Windows 11‘deki büyük haberlerden biri. Mağazanın görünümündeki değişikliklere ek olarak, Microsoft tarafından duyurulan büyük sürpriz, Amazon’un uygulama mağazası ile – Windows arayüzüne entegre edilmiş – bir ortaklıktır ve bu, kullanıcıların Android mobil sistem uygulamalarını indirip onlara PC’deymiş gibi PC’den erişmelerine olanak tanır. Microsoft Store’dan cep telefonunuza Android uygulamalarını nasıl indireceğinizi görün.

Microsoft

Windows 11’de Android Uygulamaları Nasıl İndirilir

Windows 11 henüz resmi olarak piyasaya sürülmedi, bu nedenle yeni Microsoft Store’da sahip olduğumuz her şey, şirketin duyurularının ve yayınlanan ekran görüntülerinin bir parçası. Bunlarda, örneğin, Amazon uygulama mağazasının ana ekranda bir vurgulama bloğu ile Microsoft mağazasıyla tamamen entegre olduğunu görebilirsiniz:

Bilgi: Microsoft’un vaatlerinden biri yeni mağazanın karmaşık olmayacağı olduğundan, uygulamaları indirme prosedürünün Amazon mağazasına erişmekten, uygulamanın adına göre arama yapmaktan ve onu yazılımla sayfadan indirmekten fazlasını gerektirmeyeceği kesindir.

Bununla birlikte, bu programların Windows sistemiyle uyumluluğuna bağlı olacağından, kaç tane uygulamanın mevcut olduğu açık değildir. Ancak, TikTok ve Instagram gibi bazı çok popüler uygulamalar zaten Windows 11 için onaylandı.

Windows 11’de Android uygulamalarına nasıl erişilir?

Henüz net olmayan bir diğer ayrıntı ise Amazon mağazasından indirilen Android uygulamalarına, indirilen diğer yazılımlar gibi masaüstündeki bir simge aracılığıyla mı erişilebileceği, yoksa örneğin mağazanın içinden mi erişileceği.

Her neyse, Microsoft’un vaat ettiği şey, uygulamalarda gezinmenin, kullanıcı bir cep telefonu kullanıyormuş gibi, ekran dikey olarak yapılacak olmasıdır. Ayrıca, şirket tarafından halihazırda yayınlanan bu ekran görüntüsünde görülebileceği gibi, diğer PC yazılımlarında çalışırken bir uygulamayı görüntülemek için pencereleri düzenlemek mümkün olacaktır.

Başka bir açık soru, örneğin bu uygulamalardan TikTok veya Instagram’da paylaşım yapma olasılığı hakkındadır. Eğer bu mümkünse trend BlueStacks gibi Android emülatörlerinin kullanımının güç kaybedeceği ve birçok Emülatör oyuncusunun bu seçeneğe geçiş yapacağı yönünde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.