TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Fotoğraflarla Slayt Gösteri Videosu Nasıl Oluşturulur?

0

pubg mobil uc kodu

Fotoğraflarınızı videolara çevirmek ister misiniz? Bir slayt gösterisi oluşturucu sizin için iyi bir seçenek olabilir. Bir slayt gösterisi oluşturucu ile fotoğraflarınızı, video kliplerinizi ve şarkılarınızı bir araya getirebilir ve harika bir video oluşturabilirsiniz.

Bu yazıda size en iyi iki ücretsiz fotoğraf slayt yapma programını sunacağım ve adım adım fotoğraf ve müzikle slayt gösterisi videosunun nasıl yapıldığını göstereceğim.

Slayt Gösterisi Videosu Hazırlamak İçin Neler Hazırlanmalı

Bir slayt gösterisi videosu yapmadan önce, bir slayt gösterisine hazırlanmak için neye ihtiyacınız olduğunu bilmek önemlidir.

1-Kullanmak istediğiniz fotoğrafları seçin

Slayt gösterisi videosu yapmadan önce, videoya eklemek istediğiniz fotoğrafları seçin. Tüm görüntülerin net ve keskin olduğundan emin olmak önemlidir. Ayrıca kırpılmadıklarından ve arka planda gürültü olmadığından emin olun. Fotoğrafları seçtikten sonra Adobe Lightroom veya Luminar AI gibi yazılımları kullanarak düzenlemeye başlayabilirsiniz.

2-Müziğinizi ayarlayın

Bir slayt gösterisi videosu hazırlarken, sununuzun temasına uygun bir şarkıya ihtiyacınız olacak. Hedef kitlenizin ruh haline ve slaytlarınızın içeriğine uygun olmalıdır. Sunumunuzun hızına uygun ritmi ve ritmi olan bir şarkı seçin. Ayrıca şarkı sözlerinin slayt gösterisi videonuzun amacına uygun olduğundan emin olun. Telifsiz müzik için iyi bir seçenek Artlist’tir .

3-En iyi slayt gösterisi oluşturucuyu bulun

Mükemmel bir slayt gösterisi oluşturucu, slayt gösterisi videonuzun daha profesyonel görünmesini sağlayabilir. Burada en iyi iki fotoğraf slayt gösterisi oluşturucusunu önermek istiyorum: MiniTool MovieMaker ve Kizoa. Kullanmaları ücretsizdir ve filigransız slayt gösterisi videoları oluşturmanıza izin verir.

Daha da önemlisi, yeni başlayanlar için mükemmeldirler.

Videonun çekici olması, profesyonel görünmesi ve doğru duyguları uyandırması için uygun bir plana sahip olmak en iyisi olacaktır.

Ne yazık ki, en gelişmiş video düzenleme veya slayt yapma programı kullanılsa bile düşük kaliteli görüntüler ve video çekimleri ile hala karşılaşabiliyoruz.

-Video çekmeye başlamadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç şey var:

  • Doğru ve Yüksek Kaliteli Fotoğrafları seçin.
  • Fotoğrafları Uygun Fotoğraf Düzenleme Aracıyla Düzenleme.
  • Yapmak İstediğiniz Video Türünü Belirtin.
  • Doğru Müziği Bulun ve Toplayın.
  • Tüm İçeriğin Telif Hakkı içermediğinden emin olun.
  • Yukarıdaki Yönergelere Göre Her Şey Hazırsa Başlayabilirsiniz.

4-Slayt Gösterisi Videonuz için Seçtiğiniz Fotoğrafların Kalitesini Kontol Edin

Fotoğraflardan bir video oluşturmayı planlıyorsanız, fotoğrafların kendisi videonuzun önemli bir unsuru olacaktır.

Düşük kaliteli görüntülerden birinci sınıf bir video yapamazsınız.

Sponsor

Her şey yapmak istediğiniz videonun türüne bağlıdır.

Örneğin, kişisel kullanım için video çekmek için profesyonel bir kamera satın alıp daha yüksek çözünürlüklü ve kaliteli fotoğraflar çekmenize gerek yok.

Bunun yerine akıllı telefonunuzdan çekilmiş fotoğraflar yeterli olacaktır.

Ancak, aynı cihazdan fotoğraf çekmenizi ve yatay olarak çevirmenizi öneririm.

Videonun rastgele oluşturulmuş fotoğraflardan oluşan bir slayt gösterisi gibi garip görünmemesi için fotoğrafların benzer olmasını sağlayacaktır.

Tanıtım videoları söz konusu olduğunda, yetenekli bir fotoğrafçı tutmanızı veya uygun ekipmana harcama yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Kameranın kendisi dışında, bir kamera standına yatırım yapmak her zaman iyi bir fikirdir, bu nedenle post prodüksiyonda bulanık fotoğraflarla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

İş videosu slayt gösterisi yapma amacıyla stok görselleri kullanmamanızı tavsiye ederim.

Kaliteleri söz konusu olmasa da, bu resimler çok evrensel.

Ayrıca marka hikayelerinizi hedef kitlelere taşımanıza da yardımcı olmaz.

Bunun yerine, arka ofisinizin, sattığınız ürünlerin, katıldığınız etkinliklerin ve özellikle işinizle ilgili diğer fotoğrafların profesyonelce çekilmiş fotoğraflarını çekmek her zaman en iyisidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.