TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Google Android İçin Çok Özel Yenilik Geliyor

0

Google Android cihazlar için çok özel bir yeniliğin geleceği açıklandı. Genelde Android cihazlar teknik özellikleri ile öne çıkarken IOS cihazlar kullanıcı deneyimini daha fazla geliştirmeye odaklanıyor. Bu yüzden kullanıcı deneyimi açısından IOS cihazlar bir adım daha önde duruyor. Ancak Android şimdi yeni özelliği ile kullanıcıları oldukça memnun etmeyi başaracak.

Google Android İçin Önemli Özellik

Android için yeni özellik kullanıcı deneyimini çok daha iyi bir hale getirmeye yardımcı olacak. Özellikle IOS cihazlarda kullanılan ve memnuniyet yaratan kalabalık ağ kaynaklarına sahip cihazımı bul seçeneği Android için de artık mümkün olacak. Google Play Services tarafından yapılacak geliştirmede artık Android cihazların bulunması kolay hale gelecek.

Geliştiricilerin özel olarak geliştirdikleri kodlar sayesinde Google’un veri bağlantısına gerek duyulmadan kayıp ya da çalınan Android cihazları bulmak mümkün olacak. Henüz resmi olarak Google tarafından bu özellik duyurulmamasına rağmen alınan bilgiler her Android cihaz için bu özelliğin geçerli olacağı yönünde. Böylece bu sistemde kayıp cihazın bulunması için önemli bir avantaj elde edilmiş olacak.

Android Cihazımı Bul Özelliği

Daha önceden cihazımı bul özelliği Samsung SmartTag ve IOS AirTag olarak farklı model ve işletim sistemlerinde kullanılıyordu. Android ise kullanıcıları için geliştireceği bu özellik ile birlikte önemli avantajları beraberinde getirecek. çalışmak için de özellik kalabalıktan yararlanmış olacak. Sisteme bağlı olan tüm cihazlar birbirleri ile şifreli şekilde iletişim kuracak ve böylece konumlarını da bildirmiş olacak.

Temelde Android bu özelliği halihazırda sunuyordu fakat sadece internet erişimi ile bu hizmet sunuluyordu. Bu durum da internet erişiminin olmadığı noktalarda çeşitli sorunları yaratıyordu. Şimdi özel ağ kodları ile birlikte bu özellik değişmiş olacak. Cihazlar birbirlerini internet bağlantısı olmadan da bulabilecek ve konumlarını birbirlerine bildirecekler.

Android cihazımı bul özelliğinin tam olarak ne zaman sisteme geleceğine dair henüz net bir tarih bulunmuyor. Ama geliştiricilere göre yakın zamanda Google Android için bu sistem hayata geçirilecek. Bu sayede de kullanıcı deneyimi daha fazla artacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.