TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Android Kasma Sorunu Nasıl Çözülür?

0

Android kasma sorunu bu yazılıma sahip cihazlarda sıklıkla meydana gelmektedir. Telefon ve tabletlerde meydana gelen bu durumdan kurtulmak için belirli yöntemleri takip edebilirsiniz.

Android Kasma Sorunu Neden Oluşur?

Android kasma sorunu farklı etmenlere bağlı olarak görülebilir. En yaygın olarak görüşme sebepleri arasında cihazınıza girecek olan virüsler bulunur. Virüs yani zararlı yazılım cihazınıza bulaştığında siz farkına varmadan cihazınız arka planda sürekli olarak çalışır. Bunun sonucunda ise yavaşlama meydana gelir.

Bir diğer etmen de yoğun kullanımdan kaynaklıdır. Özellikle sıkı şekilde pek çok uygulama arasında kullanım yapıyorsanız Android cihazınızın performansı bu kullanımı kaldırmayabilir. Bu yüzden kasma veya yavaşlama sorunu ile karşı karşıya kalırsınız.

Sürümünüzün güncel olmaması da yine cihazınızın yavaşlaması için ana etmenler arasında bulunur. Bu yüzden Google tarafından düzenli olarak geliştirilen son güncellemeleri uygulamayı ihmal etmemelisiniz.

Android Cihazlarda Kasma Sorununu Çözmek

Android cihazlarda kasma sorununu ortadan kaldırmak için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. İlk olarak etkili olacak bir virüs temizleme programı ile mevcut virüslerinizi temizlemelisiniz. Bunun için antivirüs programı kullanabilirsiniz.

Sonraki adımda kullanmadığınız uygulamaları cihazınızdan kaldırmalısınız. Aynı şekilde yazılım ve uygulamanızı güncel tutmaya da özen göstermelisiniz. Uygulamalar için her güncelleme daha verimli ve stabil çalışma sunar. Bu yüzden telefonunuzun güncelleme yapmasına izin vermelisiniz.

Son olarak ise her elektronik cihazın kullanım ömrü olduğunu göz önünde tutmalısınız. Bu yüzden cihazınızı yenileme vakti gelmişse yani çok uzun süredir cihazınızı kullanıyorsanız bu durumda yeni bir model almalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.