TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Google, En İyi Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

0

Gizlilik politikası, sizinle bir şirket (özellikle büyük teknoloji şirketleri) arasında, bu şirketlerin verilerinizi güvende tutmasını sağlayan bir sözleşme anlamına gelir. E-posta ve fotoğraflardan videolara ve belgelere kadar muazzam miktarda verinize sahip bir şirket Google’dır. Bu konumuzda sizlere, Google gizlilik ayarları nasıl yapılır? Google gizlilik politikası nasıl düzenlenir? Gibi soruların yanıtlarını vereceğiz.

Google gizlilik ayarları nasıl kontrol edilir?

GoogleHesabım sayfasını yeniledi; Bu da şirketin hakkınızda her şeyi bilmesini sağlamak söz konusu olduğunda gizliliğinizin ve güvenliğinizin kontrolünü ele geçirmek için tek noktadan idare edilmesi anlamına geliyor. Her bir Google hizmeti için (Gmail, Google Drive, Android telefonlar, YouTube ve diğer yüzlercesi) ayarları ziyaret etmek yerine, buradan genel ayarları değiştirebilirsiniz.

Gizlilik ayarlarınızı yapmak için, sizi Oturum Açma, Güvenlik, Kişisel bilgiler, Gizlilik ve Hesap Tercihleri ​​bölümleri içeren bir gösterge panosu bulunan Hesabım’ı ziyaret edin.

Google en iyi Güvenlik Kontrolü ayarları

Öncelikle, biri iş için kişisel olarak kullandığınız birden fazla Google hesabınız varsa, masaüstü ekranının sağ üst tarafındaki menüden kontrol etmek istediğinizi seçin. (Her hesap için farklı bir avatar fotoğrafı kullanmak, onları daha iyi ayırt etmenize yardımcı olabilir.)

Güvenlik Kontrolü’nü tıkladığınızda , bir açılır pencere aşağıdaki bilgileri gösterecektir:

  • Cihazlarınız
  • Üçüncü taraf erişimi
  • Son güvenlik etkinliği
  • 2 Adımlı Doğrulama (burayı kesinlikle açmanızı tavsiye ediyoruz)

Google en iyi Gizlilik Kontrolü ayarları

Şimdi , Google‘ın verilerinizi nasıl kullandığını incelemenizi sağlayan çok adımlı bir süreç olan Gizlilik Kontrolü’ne girmek için Hesabım sayfasına geri dönün..

Bu kısım, YouTube‘da paylaştıklarınızı yönetmenize olanak tanır. Beğendiğiniz ve kaydettiğiniz videolar, abone olduğunuz kanallar ve YouTube etkinlik geçmişinizde nelerin olduğunu görebilirsiniz. Bu sayfayı ayrıca Twitter gibi bağlı hesaplarda olanları sınırlamak ve yüklediğiniz videoların (genel, özel veya liste dışı) gizliliğini yönetmek için de kullanabilirsiniz.

Google fotoğraf gizliliği ayarları nasıl yapılır?

Sırada Google Foto gizliliği var. Seçeneklerde, daha iyi yüz eşleştirme özelliğini kapatabilir ve birçok özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Bir bağlantı ile paylaşılan öğelerdeki coğrafi konumunuzu ve geçmişinizi kaldırmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece kendi fotoğrafınızı paylaşsanız bile takipçilerden birinin fotoğrafınızdaki meta verilere bakamayacağı ve konumunuzu tam olarak belirleyemeyeceği anlamına gelir. Yalnız bu olay sadece bağlantı yoluyla paylaşılan içerik için geçerli değildir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.