TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Google Play İndirme Bekleniyor Sorunu Nasıl Çözülür?

0

Android kullanıcılarının en muzdarip olduğu konulardan birisi Google Play üzerinde uygulama veya oyun indirirken indirme bekleniyor yazısınının gözükmesidir. Bu yazı göründüğü zaman indirme işleminiz arka planda çalışmaz veya gerçekleşmez. Dolayısıyla öylece sizleri bekleten bu sorun için birkaç tavsiyede bulunduk. Detayları aşağıdan bulabilirsiniz.

Google Play Store‘da indirme bekleniyor hatası için birden fazla çözüm önerisi sunduk. Adımları teker teker uygulayın.

Arka Plandaki Uygulamaları Kontrol Edin

Play store üzerinden indirmek istediğiniz uygulama inmiyorsa arka plandaki güncellemeleri ve indirmeleri kontrol edin. Mağazaya girip, uygulamalarım kısmına tıklayın. Daha sonra orada yapılan tüm işlemleri ve indirmeleri göreceksiniz. Eğer burada başka bir indirme yapılıyorsa, işlemin tamamlanmasını bekleyin. Kendiliğinden yeni indirmek istediğiniz uygulamayı indirmeye başlayacaktır.

Google Play
Google Play

Ön Belleğinizi ve Verilerinizi Temizleyin

Telefonun ayarlar kısmından uygulamalar sekmesine tıklayın. Daha sonra oradaki uygulamalardan tek tek seçerek ön belleklerini veya verileri temizleyin. Ancak tavsiyemiz ön belleği temizlemeniz olacaktır. Çünkü verileri temizlerseniz uygulamadan çıkış yapacaktır ve yeniden k.adı ve parola girmeniz istenecektir. Dolayısıyıla ilk adımı tavsiye ediyoruz.

İndirme Tercihlerini Ayarlayın

Mağaza üzerinde indirme yapmak için birkaç ayar yapmanız gerekebilir. Siz bunu yapmadığınız sürece uygulama otomatik olarak kendi ayarladığı şekilde kullanacaktır. Dolayısıyla bunu düzenlemeniz gerekmektedir.

Play Store indirmeleri yapmak için sizin wifi bağlantınızı veya mobil verinizi kullanmaktadır. Bunun önceliğini ayarlamadıysanız, sistem kendisi ayarlayacaktır. Dolayısıyla öncelikle bu ayarı düzenleyin. Yapacağınız indirmeler için herhangi bir ağ üzerinden indirme yapılsın seçeneğini işaretleyin.

Mağazayı Tarayıcıdan Açın

Eğer hiçbiri etkili olmadıysa ve düzelme yaşanmadıysa son olarak Play Store Mağazasını tarayıcınız üzerinden açabilirsiniz. Google Chrome tarayıcınızı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Öncelikle tarayıcınıza giriş yapın. Daha sonra Google’a Play Store yazın. Orada size uygulamadan mı açılsın yoksa tarayıcı üzerinden mi devam edilsin seçeneği çıkacak. Tarayıcı üzerinden devam edilsin seçeneğine tıklayın. Buradan indirmek istediğiniz uygulamayı veya oyunu arama kısmına yazın. Son olarak ise yükle butonuna basarak indirmeyi yapabilirsiniz.

Bu konu sizlere Google Play İndirme Bekleniyor Sorunu Nasıl Çözülür? sorusunun çözümlerini sizlere sunduk. Umarız faydali bir yazı olmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.