TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

iPhone’da Uygulama Kullanmadan Fotoğraflarınızı PDF’e Dönüştürün

0

Bu rehberimizde sizlere iPhone’da uygulama kullanmadan Fotoğraflarınızı PDF’e dönüştürmeyi anlatacağız. Günümüzde insanlar için en önemli faktörün zaman olduğunu düşünürsek çektiğimiz fotoğrafların ya da galerimizde mevcut olan görüntülerin PDF şekline saniyeler içerisinde programsız bir şekilde dönüştürebiliriz.

Son dönemde tercih edilen PDF uygulamaları oldukça karmaşık ve reklamlar yüzünden sinir bozucu hale gelmiş bulunmakta. iPhone cihazındaki yeni iOS güncellemesi sayesinde artık fotoğraflarınızı PDF olarak kaydetmek için herhangi bir uygulamaya ihtiyacınız yok.  iPhone’un bu özelliği sayesinde hiçbir uygulama kullanmadan saniyeler içerisinde istediğiniz fotoğrafı PDF’e dönüştürebilir böylece iş hayatınızı daha kolay hale getirebilirsiniz. Artık fotoğraflarını kolayca PDF’e dönüştürebileceksiniz. Gelin hep beraber iPhone’da Programsız bir şekilde Fotoğraflarımızı PDF belgesine nasıl dönüştüreceğimize bakalım.

iPhone Cihazınızda Fotoğraflarınızı PDF’e Dönüştürmek İçin:

  • Öncelikle iPhone’unuzda bulunan NOTLAR uygulamasını açın.

  • Sağ altta bulunan Yeni not simgesine dokunun.
  • Klavyenin üst tarafında bulunan kamerayı seçin.
  • Kamera işaretine dokunduğumuzda karşımıza “Fotoğraf veya Video Seç”, “Fotoğraf veya Video Çek”, “Belge Tara” seçenekleri çıkacaktır.

  • Çıkan seçeneklerden “Belge Tara” seçeneğine dokunun.

  • Tarayacak olduğunuz fotoğraf kamerada sarı renkli olarak görünecek ve kamera fotoğrafı otomatik olarak olarak netleyerek fotoğrafını çekecektir. Netleyemediği durumda fotoğrafı manuel olarak sizde çekebilirsiniz.
  • Çekmiş olduğunuz fotoğrafı ekran üzerinde çıkan kareye tam olarak sığdırarak istemediğiniz yerleri kırpabilir, sağ alt köşeden bulunan “Taramayı Sakla” butonuna basarak kaydedebilirsiniz.

  • PDF olarak kaydetmiş olduğunuz fotoğrafı mail olarak arkadaşlarınıza göndermek için sağ üst köşede bulunan üç nokta (…) simgesine tıklayarak, arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

  • Notu Whatsapp üzerinde PDF olarak göndermek için çekmiş olduğunuz fotoğrafın üzerine bir kez tıklayıp notu açmanız gerekmektedir.

  • Notu açtıktan sonra sağ üst köşede bulunan Paylaş simgesine tıklayarak açılan ekran üzerinden Whatsapp‘ı uygulamasını seçerek arkadaşlarınıza kolayca gönderebilirsiniz.

Kısayol: Notlar uygulaması üzerine basılı tuttuğumuzda Seçenekler menüsü açılacaktır. Buradan “Belge tara” diyerek daha hızlı bir yöntemle belgelerimizi tarayabilir hızlıca yukarıda ki rehberi takip ederek PDF’e dönüştürebiliriz.

 

iPhone’unuzda fotoğraflarınızı yukarıda belirtilen adımları takip ederek kolayca PDF dosya formatına çevirebilirsiniz. Çevirdiğiniz fotoğrafları Whatsapp, Mail, Airdrop veya Mesaj seçenekleriyle iş arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Özellikle Resmî belgelerin fotoğraflarını çekerek hızlı bir şekilde belgeyi tek tek yazmadan PDF’e dönüştürebilir ve herhangi bir şekilde biçimini bozmadan tekrar alıcısına gönderebilirsiniz.

Daha fazla oku: iPhone’dan Android’e Wi-Fİ şifresi nasıl paylaşılır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.