TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

League Of Legends Oyun Hataları ve Çözümleri

0

League of Legends oyun hataları ve çözümleri rehberimizle oyunda yaşanan tüm sorunları anlatacağız. Lol donma ve crashlere çokta yabancı bir oyun değildir. Söz konusu hatalar bazen gelen yeni yama veya oyunun kendi istemcisi ile alakalı iken bazı durumlarda ise oyuncusunun sistemsel sorunlarından kaynaklanmaktadır. Riot Games her ne kadar oyunu sürekli güncelleme yoluna gitse bu hatalardan kurtulmak o kadar da kolay değildir. Bugün yaygın ve güncel hataları ve çözümlerini sizin için derledik;

League of Legends Hata Kodu 004:

Hata genellikle istemci oyuna yama yapamadığında ortaya çıkmaktadır. “Tamam” a tıklandığında, istemcinin kapanmasına neden olur ve yeniden başlatma gerektirir.
Çözümü: Yeni gelen bir güncellemeyi indirememek veya kurmamak, bir bağlantı sorunu olduğu veya yeterli disk alanı olmadığı anlamına gelir. Bağlantınızın sağlam olduğundan ve SSD’nizde veya sabit sürücünüzde yeterli alan bulunduğundan emin olun.

League of Legends Hata Kodu 7

Bu hata Riot Games sunucularında aşırı yoğunluk olduğu anlamına gelir. Bu da haliyle bağlantı sorunlarına sebep olmaktadır.
Çözümü: Sunucuyla ilgili bir sorun olduğu için, yapabileceğiniz en iyi şey, belirli aralıklarla oturum açmaya devam etmektir. Ayrıca League of Legends’ın Twitter hesabına göz gezdirerek, sunucuların mevcut durumunu bilmek de faydalı olabilir.

League of Legends 1B Hatası:

1B hatası genellikle oyuncuların lig sunucularıyla olan bağlantısını bozan ISP sorunlarıyla ilgilidir. Oyuncuların oyuna giriş yapmasını engeller.
Çözümü: Genellikle sorunun birkaç saat içinde kendini düzelttiği bilinmesine karşın, League of Legends istemcisini yönetici modunda çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Çalışmazsa, istemcinizi onarmanızı tavsiye ederiz.

Under Maintenance Hatası:

Bu hata çoğunlukla Linux kullanıcılarını etkiler ve engeller ve istemcinin güncelleme almasını engeller.
Çözümü: İstemciyi onarmak veya yeniden kurmak, bu sorunu çözmek için en yüksek başarı oranına sahiptir. Eğer bu işe yaramazsa, RiotClientServices.old ve ucrtbase.dll dosyasını yeniden denemeden önce silmenizi tavsiye ederiz.

Oturum Açma Oturumunda Beklenmeyen Hata

Oturum açma hatası, bir LoL istemcisinin başka bir örneğinin arka planda çalışırken takılıp kaldığında ortaya çıkma eğilimi gösterir.
Çözümü: Hatayı düzeltmek için öncelikle görev yöneticisini açın ve LoL ile ilgili tüm görevleri sonlandırın. Sonrasında oyun istemcisini açın. Hata devam ederse, istemci onarımı yapmanızı tavsiye ederiz.

Lol Hata: 0xc0000005 ve Çözümü

Hatanın sebebi tam olarak bilinmemekle beraber, oyuncuların istemciye erişimlerini engelleyerek oyuna giriş yapmaz hale getirir.
Çözümü: Hata daha çok bir Windows sorunu kaynaklıdır. Ancak basit sorun giderme adımları da sonuç verebilir. LoL istemcisini yönetici modunda çalıştırmayı deneyin. Sorunun devamı halinde, oyunla ilgili tüm dosyaları sildikten sonra League of Legends’ı yeniden yükleyin.

Lol Kritik bir hata oluştu Hatası Çözümü

Kaplama özelliği olan bazı oyun ve programlar bu soruna sebep olmakta ve oyuna girişi engellemektedir.
Çözümü: Öncelikle Steam, Origin veya Discord gibi kaplama benzeri bir özelliğe sahip tüm programları kapatın. Ardından LoL’un yüklü olduğu konuma giderek yapılandırma ve veri klasörlerini silin.

Lol Beklenmeyen Giriş Hatası Çözümü

Bu hata genellikle stabil olmayan bir bağlantıyla ortaya çıkar ve oyuncuların güncellemeleri indirmesini veya oyunda oturum açmasını engeller.
Çözümü: Yönlendirici sıfırlama yapmanızı ve ayrıca DNS’nizi değiştirmenizi öneririz. Bunlar işe yaramazsa, ISS’ye başvurmayı deneyin ve sorununuzu onlara bildirin.

League of Legends Hata Kodu 0U Çözümü

Topluluk yöneticileri veya Riot üyeleri, oyuncuların deneyebileceği resmi bir çözüm yöntemi açıklamadı, ancak Riot’un destek hattına ulaşan topluluk üyelerine Hextec Onarım Aracını çalıştırmaları
önerildi.

Lol Bilinmeyen Direct X Hatası Çözümü

Bu direct x hatası, grafiksel kararsızlıklar sırasında ortaya çıkar ve oyuncuların LoL istemcisini başlatmasını engeller.
Çözümü: Hata mesajı genelde oyunculardan grafik sürücülerini güncellemelerini istesede, game.cfg dosyasını silmek de sorunu çözmektedir.

League of Legends Hata Kodu 002 Çözümü

004 hata kodu gibi, bu hata da yama işlemini bozar ve oyunda oturum açmayı imkânsız hale getirir.
Çözümü: Bu aynı zamanda depolama ile ilgili başka bir hatayı da kapsamaktadır. Veri sürücülerinizde yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olun. Bu bir sorun gibi görünmüyorsa, güncelleme dosyalarında bir yanlış pozitif algılayabileceğinden virüsten koruma yazılımınızı kapatmayı deneyin.

D3dx9_43.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan program başlatılamıyor Hatası ve Çözümü

Bu hata çoğunlukla yeni bilgisayarlarda görülür ve oyuncuların maça girişini engeller.
Çözümü: Mevcut tüm Windows güncellemelerini LoL’ü başlatmadan önce tamamlayın. Genellikle güncellemeler eksik dosyayı da içerdiğinden, tamamlanmış olur. Bu işe yaramazsa, dosyayı DirectX Son Kullanıcı Çalışma Zamanı Web Yükleyicisi aracılığıyla manuel olarak yüklemenizi öneririz.

BugSplat Nedir?

BugSplat, League of Legends tarafından ortaya çıkan sorunları bize bildirmek için kullanılan hata raporlama sistemidir. BugSplat sorunları genellikle PC’nizin donanımından (PC’nizi oluşturan fiziksel parçalar) veya League of Legends ‘ta uyguladığınız grafik ayarlarından kaynaklanır.

Hextec Onarım aracı nedir? Nasıl Çalışır?

Hextech Repair Aracı, Riot Games’in çeşitli League of Legends sorunlarını gidermenize yardımcı olabilecek kullanışlı bir yazılım çözümüdür. Araç neredeyse tamamen otomatiktir.
Bu nedenle karmaşık yapılandırmalar için endişelenmenize gerek yoktur. Sisteminize yerleştirdikten sonra, çalıştırmanız yeterlidir. Otomatik bir şekilde hataları tek tek halletmeye çalışacaktır. Ancak, bilgisayarınızda League of Legends yoksa çalışmayabileceğini unutmayın. Hextech Onarım Aracını tamamen ücretsiz olarak indirebilir ve kurabilirsiniz.
Bununla ilgili herhangi bir ücret söz konusu değildir. Kullanıcı dostu bir ara yüzle birlikte gelir ve PC işletim becerilerine benzer yazılım çözümleriyle ilgili önceki deneyime bakılmaksızın onarır. Herkes tarafından bile kullanılabilir.

Hextech Onarım aracı şunları da yapabilir:

• Kolay yeniden yükleme veya yeniden eşleştirme
• Güvenlik duvarı yönetimi
• Bölgenizdeki bilinen sorunların görüntülenmesi
• Çökmelerinizin günlüklerinin tutulması
Bu günlükler LoL destek ekibi tarafından hataların kaynağını saptamak için kullanılabilir.

Daha fazla oku: Oyunlarda FPS Nasıl Artırılır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.