TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Oyuncu Kulaklığı Önerileri 2021

0

Bu yazımızda sizlerle oyuncu kulaklığı önerilerini paylaşacağız. Oyuncu Kulaklıkları, profesyonel anlamda oynanan oyunlarda kullanılan ve fazlaca tercih edilen ekipmanlar listesinde bulunmaktadır. Oyuncu koltukları, game padlar, gaming mouseler iyi bir oyuncu için vazgeçilmez malzemelerdir. Fakat bana göre oyuncu için en önemli parça Oyuncu Kulaklıklarıdır. Her biri kendi alanında farklı şekillerde tasarlanarak kullanıcılara sunulmaktadır. Oyun içinde alınan keyif, yalnızca duyumu çok iyi olan oyuncu kulaklıkları sayesinde alınabilir. Hiçbir ayrıntıyı kaçırmadan, tabir yerinde ise oyun içinde duyulması gereken, çıt diye gelebilecek en düşük seviyedeki sesleri dahi duymamızı sağlamaktadır. Diğer kulaklıklara oranla ses seviyelerinin çok daha yüksek olduğu bu Oyuncu Kulaklığı, oyun esnasında kazanmanız için size çok büyük fırsatlar vermektedir.

Piyasada sayısı çok fazla olan Oyuncu Kulaklıkları, kendi bünyesinde bulunan özelliklerine göre fiyat farklılıkları gösterebilmektedir. Bu anlamda kullandığınız kulaklık ne kadar kaliteli ise, sizde kendinizi oyun içinde bir o kadar bağdaştırabilirsiniz. Oyunu oynarken sesleri ne kadar güçlü ve net duyarsanız, emin olun kazanmak içinde hırsınız o derece artacaktır. Sonuç olarak başarı oranınızda üst seviyelere çıkmış olacak. Dilerseniz sizin için derlediğim Oyuncu Kulaklıkları listesini inceleyelim. Yaptığım araştırmalar sonucunda dikkatimi çeken beş adet ürünü beğenilerinize sunacağım. Fakat öncesinde Oyuncu Kulaklığı alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Biraz bilgi vermek istiyorum.

Oyuncu Kulaklığı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gerçekçi olmak gerekirse böyle bir ürün almaya karar verdiğinizde seçim yapmanız bir hayli zor olacak. Bu yüzden çok araştırma yaparak sizlere birçok seçenek sunmak için bu güzel makaleyi hazırladım. Öncelikle;

  • Sorrund ses sistemin bulunması
  • Kulak ve baş terlemesini önleyen pedler
  • Mikrofon düzeneği
  • Kişisel ayar yapılan kontrol tuşları
  • Renkli tercih yapacaklar için Rgb aydınlatma sistemi

Oyuncu Kulaklığı almadan önce marka ve modeli ne olursa olsun yukarıda yazdığım maddelere dikkat etmeniz çok faydalı olacaktır.

Gamepower Warlord Siyah 7.1 RGB Oyun Kulaklığı

Son günlerde çok fazla tercih edilmekte olan Gamepower Warlord, Rgb aydınlatma sistemin sahiptir. Barındırdığı bu özellik sayesinde oyun içerisinde gelen tüm çevre sesleri duyabilmenizi sağlamaktadır. Çok tarz görüntüye sahip olmakla beraber aynı zamanda kulak yastıklarının olması da oyuncunun uzun süreler oyunda kalmasına imkân vermekte.

Fiyatı ve performansı açısından karşılaştırma yapmamız durumunda benzer ürünlere nazaran daha ucuz ve kalite yüksekliği ile karşımıza çıkmaktadır. Dış yapısında bulunmakta olan titanyum renkler dikkatleri üzerine çekiyor. Oyun içindeki duyumunda bas tonları başarılı olan bu Oyuncu Kulaklığı, kutu içerisinde beraberinde uzaktan kumandası ile birlikte gelmektedir. Kumandası sayesinde oyundan hiç çıkmadan her an ses seviyelerine müdahale etmeniz mümkün olmaktadır. Sesler arası karmaşıklıkları engellemek için equalizer da ürün özellikleri arasındadır. Son olarak 2 yıllık garanti süresi ve çıkartılabilen katlanır mikrofon özelliklerini de söylemek istiyorum.

Logitech G332 Stereo Oyuncu Kulaklığı

Oyuncu ekipmanları konusunda üst düzey bir marka olan Logitech uygun fiyatlı G332 Stereo modeliyle dikkatleri üzerine çekiyor. Uzun kullanım ve dayanıklılık testlerinde de hayli başarılı olan bu kulaklık çok fazla bütçesi olmayan ve kaliteli ürün arayanlar için birebir diyebiliriz. Oyun dünyasının gözbebeği 7.1 surround teknolojisini barındırmadığı için ise hiç üzülmenize gerek yok. Twitch ve Youtube’da izlediğimiz iyi oyuncuların çoğu bu özelliği sıkça kullanmıyor. Eğer mantıklı bir seçim arıyorsanız Logitech G332 Stereo Oyuncu Kulaklığı tam size göre. Fiyatının hakkını veren bir kulaklık olduğunu belirtebilirim. Uzun süreler sorun yaşamadan kullanabileceğiniz bu modelin yurtiçi ve yurtdışında birçok yedek parçası da bulunuyor. Özellikle uzun kullanımda yıpranan kulaklık pedlerini yenisiyle rahatça değiştirebilir ve yıllar sonra bile yeni gibi kullanabilirsiniz.

Rush Ace RHX55 7.1 Titreşim RGB Oyuncu Kulaklığı

Sırada mükemmel teknolojik özelliklere sahip olan Rush Ace RHX55 ile devam ediyoruz. Mikrofon özelliği ile ön plana çıkmakta olan kulaklık, 7.1 sorround denilen ses kalitesi ile üretilmiştir. Dışarıdan gelebilecek sesleri kesmesi ve titreşim özelliği ile birçok oyuncu tarafından tercih ediliyor. Sınıfındaki modeller ile karşılaştırma yapıldığında fiyatının uygun olması da yine bir başka tercih sebebi olarak karşımıza çıkıyor. Oyun içerisinde yaşanan çarpışmalar ve silahlardan gelen sesleri en üst seviyede yaşatmaktadır. Rgb aydınlatma sistemi ile ayarlama özelliklerini keyifle kullanacaksınız. Bu özellik sayesinde tam olarak 15 değişik rengi seçmeye karar veremeyeceksiniz. Oyun Kulaklığı kablosunun üstünde bulunmakta olan kontrol panelini istediğin ayar seçeneğine getirerek zevkinize göre kullanabileceksiniz. Nano teknoloji sayesinde kir tutmaz yüzeyi, gürültüleri engelleyen pedler, estetikliği, kafa bant ayarı, uzun kullanım süresi ve daha birçok ayarlanabilir özelliği ile kullanıcıları kendisine çekmektedir.

Asus Tuf Gaming H3 7.1 Red Oyuncu Kulaklığı

Kablosuz olması bakımında ve mikrofona sahip bir ürün olmasından dolayı büyük kullanım rahatlığı sağlamaktadır. Ayrıca yaptığım araştırma sonucunda aldığım neticelerde en uygun fiyat Asus Tuf Gaming H3 Oyuncu Kulaklığına aittir. Hava geçirmeyen ve dışarıdan gelebilecek seslerin duyulmasını tamamen engelleyen özelliği sayesinde olağanüstü bir ses kalitesini kullanıcılarına sunmaktadır. Mobil cihazlarda kullanabilme özelliği de bulunan bu üründe, hangi cihaz olursa olsun seslerde kalite değişikliği yaşanmamaktadır. Bu Oyuncu Kulaklığında ayrıca PS4 ve Mac gibi cihazlar ile uyumsuzluk sorunu ortadan kaldırılmıştır. Paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş olan kafa bandı ve tüm parçalarının kullanım ömürleri ciddi derecede uzundur. Ergonomik tasarımından dolayı tüm oyuncu kafa tiplerine uygun üretilmiştir.

Classone Hp915 RGB 7.1 Surround Oyuncu Kulaklık

Kulak üstü diye tabir edilen modeller arasında bulunan Classone HP915, ismini aldığı RGB aydınlatma özelliğine sahiptir. Tüm usb girişine sahip cihazlar ile uyumlu olan bu Oyuncu Kulaklığında aynı zamanda surround ses sisteminin de dâhil olduğunu söyleyebilirim. Seslerin muazzam şekilde duyulabilmesini sağlayan sisteme sahip olan bu üründe, 2 metrelik kablo uzunluğu bulunmaktadır. Yalnızca siyah renk seçeneği ile dezavantaj sağlıyormuş gibi dursa da, estetik yapısı ve tasarımı ile göz dolduruyor. En önemli tercih sebeplerinden bir tanesi de fiyatının çok düşük bütçelerle de alınabilir olmasıdır. Fiyat olarak uygun olması kalite ve performansının düşmesine de sebep olmamaktadır.

Oyuncu Klavyesi ve Mouse Önerileri yazılarımızı da göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.