TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Twitter Geri Al Butonu Geliyor

0

Twitter geri al butonu nedir? Twitter Kanada tarafından yapılan bir açıklama ile attığınız tweeti gönderirken bir süre bekletilip iptal etme şansına sahip olacaksınız. Tweet’i geri al butonunun tam olarak tarihi netleşmese de kısa süre içerisinde böyle bir güncelleme geleceği kesinleşti.

Twitter 05 Mart gönderisiyle Twiti göndermeyi geri al butonu üzerinde çalıştığını duyurdu. Gönderi yapacaklar tweetlerini insanlara göstermeden önce yaptıkları hataları hızlı bir biçimde değiştirebilecekler. Tweet’i gönder butonuna bastıktan sonra iptal etmezseniz yine eskisi gibi tweetiniz de değişiklik yapamayacaksınız.

Sosyal medya uzmanı Jane Manchun Wong, 4 Mart’ta Twitter şirketinin bu özellik ile ilgili testler yaptığını açıkladı ve Twitter’in geri al özelliğinin nasıl çalıştığıyla ilgili bir Gif resimi takipçileriyle paylaştı. İşte Kanada Twitter tarafından yapılan Geri al butonuyla ilgili çalışma;

Ayrıca Jane Wong bu özellikle ilgili “tweet düzenlemeyle ilgili her türlü karmaşıklığı ortaya çıkarmadan yazım hatalarını hızlı bir şekilde düzeltme ihtiyacını karşılamak için iyi bir araç” olduğunu belirtti.

Twitter’in geri al özelliğini kısa süre içerisinde bizlerde göreceğiz. Bunun faydalı veya zararlı bir araç olduğunu o zaman deneyimleyeceğiz. Ancak hızlı hareket ederek attığımız bir Tweet’de sonradan düzeltme şansımız olmayacağını düşündüğümüzde bu özelliğin çok fazla Tweet atan kullanıcılar için hayat kurtarıcı olacağını söylememiz gerekiyor. Attığı tweetlerle sosyal medyada çokça konuşulan ünlü şarkıcımız Demet Akalın’ın “Tweeti Geri Al” özelliğini kullanacağını ümit ediyoruz. ?

Twitter son zamanlarda Twitter Shop gibi yeni özellikleriyle sadece bir sosyal medya uygulaması değil çok yönlü bir e-ticaret sitesine de kısa süre içerisinde dönüşecek. Twitter Trendlerini Gösteren Dünya Haritası’na göz atın.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.