TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Wild Rift Yeni Yama Geliyor

0

pubg mobil uc kodu

Son günlerde herkesin beklediği Wild Rift yeni yamayla oyunda birçok değişikliğe gidiliyor. 2 Şubattan itibaren gelecek özellikleri oyuncular merakla bekliyor. Wild Rift 2.1 Yeni Yamayla birlikte İzleyici modu, Maç tekrarları gibi yeni özelliklerin yanı sıra, yeni şampiyonlar, yeni kostümler, eşya dengelemeleri, şampiyon dengelemeleri gibi birtakım değişiklikler de 2 Şubat itibariyle başlayacak ve Mart ayına kadar devam edecek.

 İşte Wild Rift Yeni Yama ile Gelen Değişiklikler

Wild Rift İzleyici Modu

League of Legends’ten bildiğimiz izleyici modu artık küçük arkadaşı Wild Rift’e de geliyor. Bu modla birlikte arkadaşınızın veya takip ettiğiniz bir ismin Wild Rift maçlarını canlı olarak izleyebileceksiniz. Tabi ki 3 dakika gecikmeyi saymazsak. Oyuncuların izlenmesinden dolayı herhangi bir problem yaşamamaları açısından izleme süresi 3 dakika delay ile gelecek. İşte İzleyici Moduna dair ayrıntılı bilgiler:

-Eğer bir oyuncunun canlı maçını izlemek istiyorsanız onunla arkadaş olmanız gerekir.

-İzleyeceğiniz oyuncunun Wild Rift sürümüyle sizin sürümünüzün aynı olması gerekir.

-Sizi kimsenin izlememesi gerektiğini düşünüyorsanız ve izlenmenizi engellemek istiyorsanız Ayarlar sekmesinden “İzleyicilere izin ver” butonunu devre dışı bırakmalısınız.

-İzleyici modunda her zaman Ejder koridoru sağda baron koridoru solda yer alır.

Wild Rift Oyun Tekrarları

Yeni gelen Wild Rift 2.1 yamasıyla birlikte oynadığın son 50 karşılaşmanın tekrarını izleyebilir ve yaptığınız iyi oyunların videosunu arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Oyun tekrarlarıyla hatalarınızdan da ders çıkarabilirsiniz.

Oyun tekrarları aynı LOL’de olduğu gibi ayrıntılı bir arayüz şeklinde geliyor. İki takımın oyuncuları can barları, sihirdar büyüleri, kazandıkları altın, skor tablosu, mini harita vs. her şey mevcut.

Oyun tekrarlarını “Karşılaşma geçmişi” bölümünden veya oyun sonu çıkacak ekrandan açabilirsiniz.

Oyun tekrarlarını bir an önce izlemeniz gerek çünkü her yeni yama geldiğinde sıfırlanacak!

Wild Rift Yeni Yama Kostümleri

Wild Rift yeni kostümlerde 2 Şubattan itibaren çıkmaya başlayacak ve Mart ayına kadar devam edecek. İşte yeni kostümler:

Ay Canavarı Miss Fortune Gönül Avcısı Vayne
Ay Canavarı Annie Muhabbet Kuşu Rakan
Ay Canavarı Darius Müziğin kalbi Sona
Ay Canavarı Alistar Muhabbet Kuşu Xayah
Ay Canavarı Fiora Panda Teemo
Ay Canavarı Jarvan IV Kozmik Gün Rakan
Kozmik Gece Xayah  

 

Wild Rift Yeni Yama Şampiyonları

Wild Rift 2.1 yamasıyla yeni gelen şampiyonlarımız Xayah ve Rakan ikilisi oldu. Birbirleriyle uyumlu ve etkileşimli bu şampiyonlar sihirdar vadisine yeni bir boyut kazandıracak. Xayah bildiğimiz üzere adc rolünde, Rakan ise destek rolünde olacak. Rakan’ın çıkış tarihi önümüzdeki günlere sarkabilir.

Wild Rift Yeni Yama Şampiyon Dengelemeleri

Evet gelelim minik kahramanlarımız şampiyonlarımıza. İlk olarak önceki güncellemelerle oyuna dahil edilen Yordle Şampiyonları (Tristana, Kennen) gibi şampiyonlar dengelendi.

Kennen biraz güçsüzleştirildi ancak halen oynanabilir seviyede.

Sponsor

Tristana ise özellikle patlayıcı yüke gelen hasar artışıyla artık diğer adclerle kapışabilir.

Corki’nin fosfor bombası, makineli tüfek ve ultisi güçlendirildi. Taban hasarından, saldırı gücü oranına kadar artırıldı artık Mid lane’in korkulu küçük kahramanı Corki geliyor.

Jarvan IV’te son dönemlerde epey zayıflayan şampiyonlardan. Ultisi, Ejderha Saldırısı ve pasifi güçlendirildi. Artık daha fazla hasar çıkarabiliyor ve yetenekleri daha hızlı kullanabiliyor.

Jax’da aynı Jarvan gibi son dönemlerde tercih edilmemeye başlamıştı. Skillerinin bekleme süreleri ve Sıçrama yeteneği menzili güçlendirildi.

Kai’Sa iyi durumdaydı ancak hiçlik topu skili güçlendirildi.

Lee Sin ise ulti ve ses dalgası ikilisi aynı anda kullandığında geri savrulan rakibe ses dalgası isabet etmiyordu. Bu nedenle geri savurma miktarı çok az azaltıldı.

Twisted Fate doğru kartları seçtiğiniz durumlarda tüm hasarları, sersemletme süreleri ve mana yenilenmesi artırıldı.

Yasuo’nun Ulti hasarı artırıldı ve ulti atıldığındaki animasyon süresi biraz daha kısaltıldı. Daha hızlı ve güçlü 800k’lar geliyor dikkat!!!

Wild Rift Yeni Yama Eşyalar

Yeni yamayla birlikte eşyalarda da değişikliklere gidildi. Youmu ve Ölü Adamın Zırhı pasifleri kaldırıldı. İkinci bir kefaret veya Broşta iyileşme ve kalkan oranı azaltıldı.

Wild Rift Yeni Yama Diğer Gelen Özellikler

Artık ping durumunuzu kontrol edebileceğiniz bir gösterge mevcut olacak.

Portre kilitleme, Oyun içi sohbet, Sihirdar büyüsü Göstergeleri, Çarp göstergesi gibi yenilikler sizleri bekliyor.

Yampiri Yengeçler artık LOL deki gibi haritaya dahil oluyor. Oyun başlangıcında baron ve ejder bölgelerinde aynı anda çıkacak.

Wild Rift Yeni Yama Ücretsiz Şampiyonlar

4-10 Şubat arasındaki Ücretsiz Wild Rift Şampiyonları: Aurelion Sol, Fizz, Ezreal, Jax, Jhin, Syhvana, Soraka, Lee Sin ve Sona

11-17 Şubat arasındaki ücretsiz Wild Rift şampiyonları: Amumu, Braum, Camille, Draven, Nami, Graves, Wukong, Varus, Ziggs ve Zed.

İşte yeni yamayla gelen değişikliklerin tamamı bu şekildeydi. Şimdiden herkese iyi oyunlar.

Wild Rift Ücretsiz Kostüm Nasıl Alınır?

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.