TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Winlet NFT Marketplace Açıldı!

0

Winlet NFT Marketplace ülkemizdeki NFT pazarında yerini aldı. Birbirinden farklı kategorilerde özgün bir şekilde deneyimli ekibiyle hizmet vermeye başlayan Winlet Moment, ülkemizde de bu alanda ilklerden oldu.

2015 yılında temelleri atılan NFT sistemi, Beeple isimli bir sanatçının geçtiğimiz aylarda NFT’ye dönüştürdüğü dijital eserini 69,3 milyon dolara satmasıyla tüm dünyada büyük bir yankı uyandırdı. Twitter’in kurucusu Jack Dorsey’in ilk attığı tweet, Elon Musk’ın tweeti ve son olarak ülkemizde ki Gazeteci Cüneyt Özdemir’in tweet’i NFT yoluyla satılan dijital eserler kapsamında alıcı buldu. İşler o kadar ilginç bir hale geldi ki Ses kayıtları, anlamsız düz fotoğraflar, kahkahalar gibi bir çok günlük hayatta normal olarak karşıladığımız araçlar, birer NFT haline dönüştürüldü ve çok yüksek miktarlarla alıcı buldular. Tabi ki Kahkaha deyince aklınıza gelen ünlümüz Saba Tümer. Ünlü isim kahkahasını 90 bin TL’ye satarak NFT pazarında ilk satışını yaptı. Ülkemizde ve tüm dünyada giderek artan NFT çılgınlığı insanların merak konusu oldu. Sahi ya Nedir Bu NFT?

Non-Fungible Token açılımına sahip NFT, dilimizde “Değişimi mümkün olmayan para ya da çip” diye nitelendiriliyor. NFT aslında kripto para sistemiyle yönetilen büyük bir network. Kripto para, token ve coinlerden tek farkı ise onun asla başka bir NFT ile değiştirilemeyeceği sadece bir kişinin sahip olacağı anlamına geliyor.

NFT Ne için Kullanılır veya Satın alana ne kazandırıyor?

NFT’ler kripto paralarda olduğu gibi bir blok zincire kaydediliyor. Blok zincirler kripto paralarının kaydının tutulduğu alanlardır. NFT’lerde aynı sistemi kullandığından kimin hangi NFT’ye sahip olduğu aslında bir liste halinde tutuluyor.

NFT’ler Nelerden Yapılır?

NFT’ler Sertifikalandırılan Dijital varlıklardan oluşuyor. Yani sanal ortamda üretilen bir görsel, müzik eseri, ses, video veya sosyal medya paylaşımları bile sertifikalandırılarak birer NFT haline getirilebilir.

NFT Nasıl Oluşturulur ve Nerede Satılır?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi herhangi bir kişi benzersiz bir varlığı sertifikalandırılarak bir NFT oluşturabilir. Oluşturduğu NFT’yi NFT Marketplace’lerde satabilir. Winlet Moment Marketplace ile NFT projelerinizi oluşturabilir ve kendi dijital varlıklarınızı burada sergileyebilirsiniz. Winlet Sanat en değerli anlarınızı NFT sanatıyla birleştirerek tüm Dünya pazarına eserlerinizi tanıtıyor ve yaptığınız satıştan sadece %1 komisyon oranı alıyor. Winlet sayesinde siz de NFT ürünlerinizi tasarlayarak siteye üye olup satış yapmaya başlayabilirsiniz üstelik sadece %1 komisyon ile.

Winlet Marketplace Dijital sanatçılara NFT Deneyimini iyi bir şekilde yaşatarak, güvenlik ve pazarlama konularında onların en büyük yardımcısı oluyor. Ayrıca Winlet Moments olarak sanatçıların projelerini kendi uzman ekibi sayesinde en iyi duruma getirmek için önerilerde bulunuyor.

Projede Alperen “ Alpie “ ÇAĞLAR da yer alıyor. Winletmoment adresinde. Siz de NFT Ürünlerinizi tasarlayıp siteye giriş yapıp satabilirsiniz. Ve sadece %1 komisyon ile!

Winlet Market Sosyal Medya Platformları Açıldı. NFT Market ile ilgili tüm gelişmeleri takip edebilir ve topluluklara katılabilirsiniz.

Twitter     ||     Instagram     ||    Telegram 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.