TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Yoast Premium Avantajları Nelerdir?

0

pubg mobil uc kodu

Yoast Premium avantajları nelerdir sorusu WordPress sitelerinde daha etkili ve gelişmiş SEO ayarlaması yapmak isteyen kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Yoast Premium ücretsiz sürüme göre daha gelişmiş özellikler ile SEO açısından bir adım daha sizi öne çıkaracaktır.

Yoast SEO Nedir?

Yoast SEO günümüzde en çok tercih edilen WordPress eklentilerinin başında gelmektedir. Temel olarak bu eklenti, içeriklerinizi ve sitenizi SEO açısından uyumlu hale getirir. SEO; arama motorları uygunluğu demektir ve SEO açısından güçlü bir siteye sahip olursanız siteniz arama sonuçlarında üst sıralarda yer alır. Üst sıralarda sitenizin yer alması ise hem ziyaretçi sayınızı arttıracak, reklam gelirlerinizi çoğaltacak ya da satışını yaptığınız ürünlerin daha fazla satılmasına neden olacaktır. Yoast SEO kolay kullanımı ile SEO ayarlamaları açısından size yardımcı olur. Ücretsiz olarak kullanılabilen eklentinin aynı zamanda ücretli sürümü de bulunmaktadır.

Yoast Premium Özellikleri Neler?

Yoast Premium avantajları nelerdir sorusuna yanıt olarak ücretsiz sürüme göre çok daha fazla gelişmiş kullanım özellikleri sunması şeklinde yanıt vermek mümkündür. Ücretsiz sürümde tek odak – anahtar kelime kullanılıyorken ücretli sürümde birden fazla anahtar kelime kullanılabilmektedir. Bu durum ise belirli bir konuda öne çıkan anahtar kelimeleri yazı içerisinde daha fazla öne çıkarmanıza yardımcı olur.

Sponsor

Bir diğer önemli özelliği ise eski URL yapılarını yeni URL yapılarına yönlendirme yapabilirsiniz. Özellikle eski siteler için bu özellik büyük bir avantaj sağlar. URL yapılarını tek tek düzeltmek yerine Yoast Premium üzerinden yeni URL yapısına aktarma yapmak olanaklı hale gelmektedir. Bu şekilde yönlendirme yapmak Google index sonuçlarını etkilemediği için herhangi bir hit kaybına da yol açmamaktadır

Bir diğer Yoast Premium avantajı ise sosyal medyada yazınızın nasıl görüneceğini eklenti üzerinden kolay şekilde öğrenebilirsiniz. Bu bakımdan özellikle öne çıkarılmış görsel ayarlarınızı daha etkili şekilde yapabilirsiniz.

Yoast Premium Avantaj Sunuyor mu?

Ücretli sürümü ile birlikte Yoast Premium avantajları nelerdir sorusuna pek çok yanıt verilebilmektedir. Özellikle SEO açısından sunmuş olduğu avantajlar ile birlikte ücretli sürümden çok daha büyük yarar görebilirsiniz. Hızlı ve pratik iç bağlantı önerileri gibi sunduğu avantajlar SEO açısından daha fazla güçlenmenizi sağlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.