TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Mobil Oyunlardan Nasıl Para Kazanırım?

0

Telefonunuzda veya tabletinizde oynadığınız oyunlardan sizde para kazanmak istemez misiniz? Mobil Oyunlardan Nasıl Para Kazanırım?

Çoğu insanın bu yöntemle aylık hiçte fena olmayan gelirler elde ettiğini biliyor muydunuz?

Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte her gün yeni bir sektör yeni bir iş alanı açılıyor. Bundan 5 sene önce “oyun oynayarak para kazanacaksınız” deseler muhtemelen inanmazdınız.

Artık oyun yayınları platformları sayesinde oyuncular, videolarını online ve ya offline olarak Youtube, Twitch ve Facebook da yayımlayarak gelir elde edebiliyor. Sizde bu platformlarda yayınlar yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazımızda Android işletim sistemli mobil cihazlarımızla Youtube’de nasıl yayın yapacağımızı anlatacağız.

Youtube birçoğumuzun sıklıkla kullandığı bir video paylaşım sitesi. Bu platforma kaydolmak ve videolarımızı yayınlamak için Youtube’nin nasıl çalıştığını anlamamız, gerekli analizleri yapmamız gerekiyor. Bir yandan oyun oynayıp bir yandan para kazanma fikri kulağa hoş geliyor. Bir video yayınlayıp arkadaşlarınızla paylaşıyorsunuz, bunu yaparken eğleniyorsunuz ve sonrasında para kazanıyorsunuz daha ne istenir ki…

Sizde oyunlarda iyi anlar yakaladığınızı ve bu konuda iyi olduğunuzu düşünüyorsanız rehberimize göz atmanızı tavsiye ederim.

İlk başta Twitch üzerinden canlı yayın yapılarak başlanılan oyun anlarını paylaşma etkinlikleri bugünlerde; Facebook ve Youtube da devam ediyor.

İnsanlar beğendiği oyunları bu platformlardan izleyerek ya güzel zaman geçiriyor ya da oyunları daha iyi öğreniyor. Ülkemizde ve dünyada şuan en çok oynanan oyunlar League of Legends, PUBG, CS:GO, Fortnite şeklinde sıralanıyor.

Sizde sürekli oyun videosu izlemekten sıkıldıysanız ve henüz bir bilgisayarınız yoksa Android telefonunuzdan yayın yapabilir videolar paylaşabilirsiniz.

Oynadığınız Oyunları Kaydedin

Android telefonlarımızla nasıl kayıt yapacağımıza geldiğimizde Google Play Oyunlar uygulamasıyla bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Play oyunlar uygulaması ile 720p kalitesinde süre sınırı olmadan videolar çekebilir ve bu videolarımızı Youtube kanalımıza yükleyebiliriz.

Eğer videolarınızda hem oynadığınız oyunun hem de yüzünüzün ön kamera vasıtasıyla görünmesini istiyorsanız, Mobizen adlı uygulamayı kullanabilirsiniz.

İşte videolarınızı bu programlarla düzenleyebilir ve insanlarla paylaşabilirsiniz.

Ne zaman Para Kazanırım

Mobil Oyunlardan Nasıl Para Kazanırım?

Youtube kanalınızın para kazanma özelliği aktif edilmesi için 1000 Abone ve 4000 Saat İzlenme süreniz olması gerekiyor. Bu birçok kanal için sıkıntılı bir süreç olurken siz zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Sevdiğiniz işle meşgul olduğunuzdan sonuçta para kazanmaya açılmasa da, başarısız olsanız da üzülmeyeceksiniz.

Ayrıca Youtube’de sadece oyun videolarımızla değil de yapmaktan hoşlandığınız diğer videolarınızı ve vloglarınızı da yükleyebilirsiniz.

Android telefonunuzla Youtube’a içerik atmak için işlemcisi hızlı ve ekran kartı iyi olan bir model ile bu işe girmeniz gerekmekte. Çünkü iki programı da etkin olarak kullanmak işlerinizi yavaşlatabilir.

Youtube, Twitch ve Facebook artık canlı yayınlarla da kullanıcılarla buluşuyor. İlk olarak Twitch platformunda başlayan canlı yayın, daha sonra Youtube’a bu sene itibariyle de Facebook ta kullanılabilir hale geldi. Facebook diğer platformlardan yayıncıları kendi bünyesine iyi paralar vererek çekmeye çalışıyor. Buradan anlıyoruz ki dünyanın en büyük şirketleri oyun yayıncılığı konusunda birbirleriyle büyük bir rekabet içerisinde. Sizde bu platformlarda yayın yaparak bu fırsatları kaçırmayın. Unutmayın ki işe başladığınızda devamı  gelecektir. Sizde bu treni kaçırmayın.

İşte tüm bunları göz önüne getirdiğimizde 5 sene önce bilgisayarda oyun oynayarak para mı kazanılır diyorduk. Şimdi ise bırakın bilgisayarı cep telefonumuzda oyun oynayarak para kazanmaya geçtik.

Mobil Oyunlardan Nasıl Para Kazanırım? yazımızı beğendiyseniz paylaşabilir, öğrenmek istediğiniz diğer ayrıntıları yorumlarda belirtebilirsiniz.

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.