TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Windows 11 Insider İkinci Güncellemesiyle Yenile ve Başlat Arama Özellikleri Geri Geliyor

0

Windows 11 Insider İkinci Güncellemesiyle yenile ve başlat arama özellikleri geri geliyor. Geçen hafta ilk Windows 11 ön izleme derlemesini yayınladıktan sonra, Microsoft şimdi Dev kanalı kullanıcılarına yeni bir Insider derlemesi (sürüm 22000.65) sunuyor. İşte yeni Windows 11 güncellemesindeki tüm değişiklikler ve hata düzeltmeleri.

Windows 11 Insider Ön izleme Derlemesi 22000.65 Yayınlandı

Yeni Insider yapısındaki en göze çarpan görsel değişiklik, Başlat menüsündeki yeni arama kutusu olmalıdır. Yine de arama kutusunu vurgulamak için tıklamanız gerekmez. Başlat menüsünü açtığınızda yazmaya başlayabilirsiniz ve Windows 11 aramanızı otomatik olarak gerçekleştirecektir.

Windows 11 başlat menüsü ve Arama Çubuğu

Bir başka kullanışlı değişiklik, görev çubuğunun birden çok monitörde gösterilebilmesidir. Windows 11’de görev çubuğu yerleşimini değiştirmek için Ayarlar -> Kişiselleştirme -> Görev Çubuğu‘na gidin ve ikincil ekranda görev çubuğunuzu nasıl görmeyi tercih edeceğinizi seçin.

Görev çubuğunu tüm ekranlarda, yalnızca ana görev çubuğunda ve pencerenin açık olduğu görev çubuğunda veya yalnızca pencerenin açık olduğu görev çubuğunda etkinleştirmeyi seçebilirsiniz.

Bunların dışında Microsoft, düşük pil uyarıları veya ekran uyarılarını değiştirdiğinizde olduğu gibi bazı durumlarda sistem uyarısı iletişim kutusunu güncelleştirmiştir. Ayrıca, Windows 11 artık Ayarlar‘daki Güç ve pil sayfasında Güç modu ayarlarını gösteriyor.

Windows 11 Yenile Özelliği Tekrardan Aktif!

Windows 11’de Yenile seçeneğinin arka planda kaldığını düşündüğümüzde, 22000.65 yapısı sevilen Yenile düğmesini sağ tıklama bağlam menüsüne geri getirdi. Microsoft ayrıca daha küçük bilgisayarlar kullanılırken ek düzenleri optimize etti ve Çin’deki Windows Insider’lar için emoji paneline GIF’ler getirdi.

Microsoft 11 Yenile özelliği

Hata düzeltmeleri söz konusu olduğunda, en son Windows 11 derlemesi, kritik PrintNightmare güvenlik açığı düzeltmesini ve Arama, görev çubuğu, Ayarlar, Dosya Gezgini, Arama ve Pencere Öğeleri’ndeki diğer çeşitli iyileştirmeleri içerir.

Windows 11 ile alakalı tüm yenilikler ve özellikler için makalemize göz atabilirsiniz. Ayrıca Windows 11 yüklerken Bu bilgisayar Windows 11’i Çalıştıramaz hatasını alanlar adlı makaleye giderek sorununuzun neyden kaynaklandığını görebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.