TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Binance Vadeli Hesap Açma

0

Binance vadeli hesap açılmasının öncesinde standart olarak adlandırılmakta olan bir Binance hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bu noktada bir hesaba sahip değil iseniz öncelikle Binance internet sitesine giderek orada karşınıza çıkacak olan ekranın sağ üst köşesinde yer almakta olan Kayıt ol tuşunu kullanarak kaydınızı sağlayabilirsiniz. Daha sonrasında ise gerekli olan diğer adımları da takip etmeniz gerekecektir. Burada hesap adına kullanma amacında olduğunuz internet postası adresinizi girin ve sonrasında ise güvenilir olacak bir şifre seçerek işe koyulun. Bununla birlikte eğer bir referans kimliğine sahip iseniz bu doğrultuda referans kimliğinizi referans kimliği olarak karşınıza çıkartılacak olan kutucuğa yapıştırmanız gerekecektir. Alım satım tarzında olan işlemlerinizde ücretlendirmeler üzerinde hayat boyu yüzde on indirime sahip olabileceksiniz. Bu noktada hazır olduğunuzda hesap oluştura tıklayın. Kısa süre içerisinde bir hesap doğrulama postası alacaksınız ve burada yer alan talimatları takip etmeniz gerekecektir.

Vadeli Hesap

Binance vadeli işlemler sayfasına girdiğiniz zaman orada yer almakta olan ekranın sağ üst köşesinde yer almakta olan hesabınızda kullanmakta olduğunuz internet postası adresinizin ilk iki karakterinizi görebilme şansına sahipsiniz. Sahip olduğunuz Binance vadeli işlemler hesabınızı aktive etmek adına sağ üst yer almakta olan şimdi aç butonuna tıklamanız gerekmektedir. Burada gerçekleştireceğiniz işlemler bu kadardır. Bundan sonra ise alım satım işlemleri gerçekleştirmeye hazır olacaksınız. Eğer siz vadeli işlemler sözleşmelerinin kullanımı ile gerçekleştirilecek olan işlemlerde alım satım yapma durumlarına aşina değil iseniz bu noktada işlemlere başlamadan evvel alivre v vadeli işlem sözleşmelerinin ne olduğunu ve bir noktada da sürekli vadeli işlem sözleşmelerinin neler olduğunu çok iyi bir şekilde bilmeniz gerekmektedir.

Binance Vadeli İşlemler Hesabı Nasıl Fonlanır?

Borsa cüzdanı olarak bilinen cüzdan ve vadeli işlemler cüzdanınız arasında varlıklarınızın değişimini gerçekleştirebilir yani fon transferi işlemi uygulayabilirsiniz. Bu noktada eğer Binance üzerinde bir fonunuz mevcut değilse öncelikle Binance fonunun nasıl yatırılacağına dair bilgilere erişim sağlamanız gerekli olacaktır. Vadeli işlemler cüzdanınız içerisine fon transferini gerçekleştirmek adına öncelikle Binance Vadeli İşlemler sayfasının sağ alt köşesinde yer almakta olan transfer sekmesine tıklamanız gerekecektir. Ardından ise transferini gerçekleştirme amacında olduğunuz fon tutarını belirlemenizin sonrasında transferi gerçekleştirebilmek adına onayla butonuna tıklamanız gerekecektir. Fonlarınızın kısa süreler içerisinde vadeli işlemler ile alakadar olan cüzdanınız içerisine aktarıldığını rahatlıkla görebilirsiniz.

Binance Vadeli İşlemler Ara Yüz Rehberi

Bu noktada girdiğiniz zaman artık kaldıracı kontrol edebilirsiniz. Gösterge fiyatlarını likiditasyonlar da dahil olmak üzere kontrol altında tutmanız da mümkün olan bir durum haline getirilmiştir. Ayrıca bunlar gösterge fiyatları üzerinden gerçekleştirilmesinden ötürü takip edilmesi gerçek anlamda önemli olan bir konudur. Ara yüz kullanımı sayesinde beklenmekte olan fonlama oranlarını da kontrol etme şansına sahipsiniz. Pozisyonunuzun auto kaldıraç kaldırımı sırasını buradan takip edebilir ve yüksek bir biçimde oynaklıkların görülmekte olduğu dönemler dahilinde bunlara dikkat ederseniz çok daha iyi bir biçimde sonuçlara da ulaşabilirsiniz. Yirmi dört saat boyunca gerçekleşen değişimleri buradan rahatlıkla kontrol edebilir ve aynı zamana yirmi dört saatlik hacim değerlerini ve çeşitli piyasa argümanlarını da buradan kontrol edebilirsiniz.

Ara yüz kısmında karşınıza çıkan grafik tamamen size ait olan grafiktir. Bu bölüme geldiğiniz zaman sağ üst köşeye tıklayarak buradan entegre edilmiş olan TradingView grafikleri arasında hızlı bir şekilde geçiş işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve veya derinlik kısmına tıklayarak buradan mevcutta yer almakta olan teklif defteri derinliğinin gerçek zamandaki görsel temsiline rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu noktadan alım satımınıza dair olan işlemlerinizi de rahatlıkla takip etmeniz mümkün ve söz konusu olan bir durum olarak dikkat çekmektedir. Ayrıca sekmeler içerisinde geçiş işlemleri gerçekleştirerek sahip olduğunuz pozisyonlarınızın mevcutta yer aldıkları konumlarını, marjin bakiye miktarınızı ve açık bir biçimde görülmesinin yanı sıra aynı zamanda daha önceki zamanlarda uygulamaya konulmuş olan tekliflerinizi ve belirli bir zaman zarfı içerisindeki alım ve satım işlemlerinize ait olan geçmiş bilgilerinizi de buradan rahatlıklar görebilir ve kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda bu bölümden teklifler girebilir ve farklı teklif türleri içerisinde de geçişlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.