TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Samsung Apk Yükleme Sorunu

0

Samsung apk yükleme sorunu, son zamanları android cep telefonlarında sıklıkla olduğunu görüyoruz. Google Play Store haricinde apk olarak yüklemek istediğimiz çeşitli uygulamalardan dolayı karşımıza çıkıyor. Android işletim sistemi İOS işletimden farklıdır. Google Player Store dışında çoğu programı ve uygulamalar dışında farklı sitelerden yüklenebiliyor. Fakat ‘’Uygulama Yüklenemedi’’ hatası bazı durumlarda karşılaşabiliyor.

APK Nedir? APK Yükleme Sorunu Neden Olur?

Samsung APK yüklenemiyor hatası birçok farklı sebepten dolayı olabilir. Bunun için farklı çözümler tercih edilir. Android Application Package(APK),  Google Play Store gibi uygulamada indirilen programların hızlı bir şekilde indirilme işlemini sağlayan uygulamaların tamamının yüklenmesini sağlayan dosya formatına verilen isimdir. APK sorunu Play Storeden Kaynaklı olduğu düşünülse de bu aslında doğru değildir. Bireysel olarak yüklediğimiz uygulamaların APK dosyasını indirip yüklemeye çalıştığımızda karşılaştığımız bir durumdur.

APK yükleme sorununun nedenleri;

  • Download ettiğimiz APK dosyasının içeriği virüslü ya da bozuk olabilir
  • İndirdiğimiz APK dosyasının içeriği değiştirilmeye çalıştırılmış olabilir. Bu nedenden dolayı telefonunuza güvenlik engelinden kaynaklı yüklemeye izin vermeme ihtimali vardır
  • Android telefonumuza yüklü bulunan Google Play Store uygulama indirme işlevi yerine getirilmiyor olabilir. Bunun nedeni Play Proteck güvenli olmasına rağmen virüs tehdidi olarak algılıyor olabilir
  • Telefona yüklenmek istenen oyun yüksek kapasitede olduğundan ve hafızanızın bulunmama durumundan kaynaklı olabilir
  • Telefonunuza yükleyeceğiniz oyunun özellikleri telefonunuzdan fazladır. Düşük modelli telefona sahipseniz desteklemiyor olabilir

Samsung Telefonuma APK Yüklenmiyor

Yüklemek istediğiniz AKP dosyasında, Samsung cep telefonunuzdan ayarlanmayan hatta uygulama yüklenememe sorununa yol açan bir ayar yapılmış olabilir. Üçüncü kişiler APK editörünü uygulamaya geçirerek bu ayarları değiştirebilirsiniz. Samsung cep telefonunuzla ilgili bir problem yaşanmaması için kaliteli bir eşleştirme yapmak mümkündür. Samsung cep telefonuza APK yüklemek için yapmanız gerekenler şu şekildedir.

– Samsung cep telefonunuzdan tarayıcınıza girin.

-APK Editör Pro’yu Google’da arayıp indirmelisiniz.

-İndirdiğiniz APK Editörü Download veya İndirilenler klasöründen bulun ve yükleyin.

-APK Editör Pro’yu telefonunuza yükleyin. ve uygulamayı açın.

– Yükleyemediğiniz APK dosyasını bulun ve üzerine basılı tutup “Düzenle” deyin.

-Burada karşınıza “Yükleme Yeri” diye bir seçenek çıkacak buradan ayarı değiştirin ve hafıza kartınıza veya telefon dahili hafızasına yüklemesi için seçin ve kaydedin.

-Son aşama kaydet ve bu uygulamayı yeniden dene

Samsung Cep Telefonuna APK Nasıl Yüklenir?

Samsung APK yükleme izni olmayan cep telefonlarında yüklenemez. Bunun için çeşitli kalıcı çözümler uygulanır. Samsung APK yükleme sorunun ortadan kaldırmak için cihazın ayarlar uygulamasının açılması gerekir. Ekran aşağı doğru kaydırılır daha sonra güvenlik sekmesine gidilir. (Kişisel bölümün alt kısmında yer alır) Bilinmeyen kaynaklar aktif durumda olmalıdır. ‘’Tamam’’ seçeneğine dokunmanız halinde Google Play Store harici farklı uygulamaları kolayca indirebilirsiniz.

Samsung APK yükleme sorununun çözülmesi için doğru hamlenin yapılması gerekir. Aksi durumda cihaz zarar görerek, kalıcı bir problem oluşabilir. APK dosyasını kötü virüs taraması açık durumda indirmeniz önerilir. Kötü amaçlı yazlım kişisel bilgilerinize ulaşabilir. Virüs uyarısı aldığınız dosyanın indirilmeden direkt iptal edilmesi gereklidir. Aksi durumda kalıcı hasar kaybı yaşamanıza neden olur.

Daha fazla oku: Samsung Hafıza Kartı Sorunu

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.