TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Samsung Hafıza Kartı Sorunu

0

Samsung hafıza kartı sorunu çoğu zaman cep telefonlarında karşılaştığımız problemlerin başında gelir. Özelikle ‘’sd’’ hafıza kartı görmeme sorunları olarak adlandırılır. Android cep telefonları teknik özellikleri bakımından yüksek potansiyele sahip cihazlardır. Fakat hafıza yönünde kullanım kapasitesi ne kadar fazla ise, cihaza yüklenen uygulamalar, oyunlar vb. dosyalardan dolayı ciddi yer kaplamaktadır. Bu nedenden dolayı Samsung hafıza kartı sorunu yaşandığı söylenebilir.

Samsung Telefon Hafıza Yetersiz Hatası

Samsung hafıza kartı ayarları sayesinde yetersiz hafıza sorunu ortadan kalkacaktır. Samsung telefon hafıza yetersiz hatası son zamanları güncellenen cihazlarda daha fazla göründüğünü söylemek mümkündür. Cep telefonları güncel yazılımlar yükleyerek programların ve çeşitli dosyaların uyuşmazlığını sağlıyor. Bunun için alternatifli çözümler aranıyor. Son zamanları Samsung hafıza kartı sorunu her 10 Samsung cep telefonu kullanıcısından 5 tanesinde görünüyor. Samsung telefon hafıza yetersiz hatası olan cihazlarda bu problemi çözmek mümkündür.

Samsung hafıza kartının görülmemesi ve Samsung telefon hafıza yetersiz hatası birden fazla nedenden kaynaklı olabilir.

 • Çok fazla fotoğraf, video ve uygulamanın yüklü olması
 • SD kartının manyetik bölümünde bulunan sorunlar
 • Samsung hafıza kartı bölümünde bulunan sorunlar
 • Yazılımsal problemlerden kaynaklı sorunlar
 • Samsung cep telefonuna zarar verecek virüslü programlar

Samsung Hafıza Kartı Sorunu Nasıl Çözülür?

Samsung hafıza kartı sorununu çözmek için izleyeceğiniz ilk yol SD hafıza kartın manyetik(parlak sarı) kısmının temizliğini sağlamanız gerekir. Samsung hafıza kartı aktifleştirme işlemi yaparak problemi ortadan kaldırmak mümkündür. SD hafıza kartının manyetik kısmını okul silgisi ile hafif ve dikkatli şekilde siliyoruz. Bunun yapılmasında ki neden hafıza kartları zaman içerisinde oksitlenme yapabiliyor. Silgi SD hafıza kartın manyetik alanının temizlenmesinde etkili bir yöntemdir.

Daha sonra Samsung cep telefonun hafıza kartı yuvasının temizlenmesi gerekir. Bunun için yuva kısmına kesinlikle zarar verici cisim sokulmamalıdır. Yoksa cihaza zarar verirsiniz. Daha sonra hafıza kartı yuvasını üflemeniz gerekiyor. Küçük peçete yardımı ile paslanma varsa silinmesi gerekiyor.

Samsung Hafıza Kartı Görmeme Sorunu

Samsung hafıza kartı sorunu çeşitli sebeplerden ötürü olabiliyor. Özellikle kart yuvaları toz dolduğundan dolayı işlevini yerine getirmeyerek, hafıza kartının görmemesini sağlıyor. Cebinizde bulunan pamuk yün gibi parçalar Hafıza kartı yuvasına kaçabiliyor. Buda oksitlenme ile birlikte manyetiklerin bozulmasını sağlıyor. Temizlik işleminden sonra hafıza kartını görmeme sorunu devam ediyorsa, hafıza kartını biçimlendirilmeniz gerekiyor. Biçimlendirme işleminden sonra cihazınızı kapatıp. Tekrar açmanız gerekir.

 • Samsung hafıza kartı sorunu yazılımsal kaynaklı olabilir. Yaptığınız tüm yöntemlere rağmen olumsuz sonuç alıyorsanız ön aşamayı yapmalısınız.
 • Samsung cep telefonunuzu kapatın.
 • Daha sonra telefonunuzu Recovery Mod’da açın. (Ses açma+Home+Açma/Kapama) tuşlarına aynı anda basılı tutuyoruz. Bu sayede Samsung telefonunuz Recovery Mod’da açılmış olur.
 • Wipe cache partito: Telefonda yüklü olan tüm uygulamaları siler
 • Wipe dalvik cache: Geçici olarak dosyaları temizler
 • Reboot system now: Android cihazınız yeniden başlat

Yukarıda saydığımız tüm seçenekleri denemeniz durumunda Samsung hafıza kartı sorunu çözülecektir.

Daha fazla oku: Android Aşırı Isınma Sorunu ve Çözümleri

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.