TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Windows – MacOS En İyi Android Emülatörleri Nelerdir?

0

Windows ve MacOS için en iyi Android Emülatörleri nelerdir? Hangi platformda kullanılır? Hangi Android sürümü yeterlidir?

  1. BlueStacks

Android sürümü: 7.

Kullanılabilecek Platformlar: Windows, macOS.

Birçok kullanıcı tarafından tercih edilmesi nedeni ile en popüler Android emülatörleri arasında üst sıralara yazılabilecek kadar popüler bir emülatördür. Özellikle de oyuncular tarafından kullanılır. BlueStacks’te oldukça farklı uygulamalarla çalışabilmektedir. Fakat Bluestacks emülatörü oyunlar için yapıldı. Kullanılan bilgisayar yeteri kadar güçlü ise, en güçlü oyunları dahi rahatlıkla çalıştırabilmektedir. Ama bazı dezavantajları da yok değil, depolama alanında normale göre biraz fazla alan kaplar. Bu nedenle de diğer emülatörlere göre kurulumu biraz daha fazla sürmektedir.

Ücretsiz sürümde, sponsorlu oyun reklamları bulunur. Reklamların kaldırılması ve teknik destek için Premium satın almak gerekmektedir.

  1. NoxPlayer

Android sürümü: 7.

Kullanılabilecek Platformlar: Windows, macOS.

Standart, Android arayüzünün kenar çubuğu düğmeleriyle görüntülenmesini sağlayan, hafifliği ve hızıyla dikkat çeken bir emülatör. Program ayarlarından, root erişimi etkinleştirme işlemi yapılabilir, İşlemci çekirdeklerini ve ayrılan RAM miktarının arttırılması gibi işlemler yapılarak performans arttırılabilir. Ayarlardan yapılabilen bir diğer işlemde, ekran çözünürlüğü ve FPS sayısı değişimleridir.

NoxPlayer, çevrimiçi projeler için birden fazla hesaptan aynı anda oyun oynamaya olanak sağlar.

Program, her profil için ayrı bir pencere açarak kullanıcıların birden fazla hesapta oyun oynamasına olanak sağlar.

  1. MEmu

Android sürümü: 5.

Kullanılabilecek Platformlar: Windows.

MEmu, işlevleri ve görseli ile Nox’a oldukça benzemektedir. Emülatör için ne kadar güç harcanacağı, oyunlar için ne kadar RAM ayrılacağı ve oyunların hangi kare hızda çalışacağı gibi bazı seçenekleri kullanıcıların kontrolüne bırakılmıştır. Kenar çubuğunda, ekran videosu almak, ekran görüntüsü almak ve ekran klavyesi ayarları için bazı tuşlar bulunmaktadır.

Uygulamalar, bilgisayar belleğinden APK dosyaları şeklinde veya Google Play Store platformundan temin edilebilir. MEmu emülatörü, oldukça hızlı bir şekilde root etkinleştirmeye ya da arayüzün özelleştirilmesi gibi bazı işlemler için olanak tanır. Program, bildirim paneli, ayarlar menüsü ve dosya yöneticisi de dahil tüm temel Android ögelerini içinde bulundurur.

  1. Andy

Android sürümü: 7.

Kullanılabilecek Platformlar: Windows, macOS, Linux.

Andy, oldukça sade olması nedeni ile sadeliği sevenler için harika bir program. Program penceresi içerisinde ayarlar, neredeyse yok denilebilecek kadar az. Emülatör başlatıldıktan sonra tertemiz bir Android arayüzü açılmaktadır. Sadece görüntü yönü ayarları değiştirilebilmektedir ve görüntü tam ekran modunda açılmaktadır. Fakat, ses konum ve giriş kontrolü için de ayrı tuşlar tasarlanmıştır.

Andy emülatörü, kurulumu yapılamadan önce, Opera tarayıcısı ya da başka bir antivirüs yazılımı yüklenmesi gibi bir istekte bulunur. Andy emülatörü güçlü oyunlar için yeterli olmayabilir fakat, Android araçlar için oldukça harika bir kullanım deneyimi sunmaktadır.

  1. Gameloop

Android sürümü: listelenmemiş.

Kullanılabilecek Platform: Windows.

Android platformu için Call of Duty ve PUBG isimli oyunların yapımcısı olan Tencent’in resmi emülatörü. Bu oyunlar bilgisayarda oynanması için kullanılabilecek en iyi tercihlerden biri şüphesiz ki Gameloop emülatörüdür. Ayrıca bu emülatör bir sürü oyunu ve uygulamayı destekler.

Gameloop emülatörü, oyuncular için tasarlanan özel bir emülatördür. Bu emülatör, grafik motoru için oldukça ayrıntılı bir ayarlama olanağı sunar, bu sayede, program, klavye ve fare harika bir etkileşim kurar. Fakat Gameloop emülatörü oyun için tasarlandığı için, oyun dışı uygulamalar için pek uygun değildir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.