TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Oyun Oyna Kripto Para Kazan Alien Worlds

0

Bu içeriğimizde sizlere Oyun oyna Kripto para kazan Alien Worlds’i anlatacağız. Alien Worlds ile para kazanmaya geçmeden bilmemiz gerekenler için kısa bir rehber oluşturduk.

Kripto Para Madenciliği (Mining)Nedir?

         Kripto para ve Bitcoin madenciliği gibi kavramlar gelişen yüzyılda oldukça revaçta olan ve geleceğin yatırım ve ödeme yöntemi potansiyeli olarak görülen araçlarıdır. Kripto para madenciliği, insanları getirdiği kazanç sebebi ile oldukça hızlı bir şekilde heyecanlandırdı ve insanlar çok sayıda ekran kartıyla birlikte madencilik yapmaya başladı. Bir yandan da maddi varlık olarak yatırım yapmak istemeyen ve kripto parayı sadece kendi sistemi ile ve mining(madencilik) yöntemi ile çıkarmak isteyen azımsanmayacak bir kitle mevcuttur.

Madencilik (mining) nasıl yapılır? Çeşitleri nelerdir?

Madencilik 4 faklı yöntemle yapılabilir: CPU, GPU, ASIC ve bulut madenciliği.

  • CPU madenciliği; donanımlı ve işlemcisi yüksek bilgisayarlarla yapılabilen, en eski madencilik yöntemlerinden biridir. CPU ile mining öyle büyük kazançlar getirmiyor. Eğer PC’nizde ekran kartı ile mining yapıyorsanız, ekstra olarak CPU’nuzu da bu iş için ekstra olarak kullanabilirsiniz. Enerji tüketimi fazladır, makinelerin ömrüyle orantılı olarak risk taşıyabilmektedir.
  • GPU madenciliği; CPU ya göre daha geliştirilmiş, verimli ve ekonomik versiyonudur. Ayrıca en çok tercih edilen madencilik türüdür. Kısaca yani ekran kartı ile yapılan madencilik türü de denilebilir. Birden fazla ekran kartı, donanımlı bir işlemci gibi teçhizatlarla birlikte uygulanır.
  • Bulut madenciliği; madencilikte gelinen son teknoloji olarak tanımlanabilir. Bu yöntemde, GPU madenciliği yapan kişi ya da kuruluşlarla anlaşma sağlanarak, onların madencilik işlevleri kiralanır. Kısaca ekipmanlar ve yazılımlarla uğraşmaksızın uzaktan Bitcoin ve kripto para üretimine katılmanın bir yoludur. Belirlenen zaman dilimi kadar kiralanan madencilik sisteminde, süre sonunda yapılan işlemin masrafları düşürülerek, belli miktarda kripto para kazanılır.
  • ASIC madenciliği; en güçlü madencilik yöntemidir. Kripto madenciliği için tasarlanan bir ASIC sadece Bitcoin ve benzeri kripto paraları kazımak için gereken hash algoritmalarını çalıştırır.   Bu yöntemi uygulayan herkes çok yüksek miktarda kripto para üretebilir ve bunun adil olmayan dağılımları ortaya çıkabilir. Bu sebeple tercih edilmiyor hatta yasaklanması bile öne sürülüyor.

Ekran Kartı ile Oyun Oynayarak Nasıl Madencilik Yapılır?

Günümüzde oyuncuların Blockchain tabanlı oyunlara yönelmesindeki en büyük neden, gününün büyük bir kısmını oyun başında geçiren oyuncuların bu teknoloji sayesinde eğlence ihtiyaçlarını karşıladığı gibi gerçek para kazanmasına da imkân tanınması olarak görülüyor. Bu sebeple Kripto para kazanmanın en eğlenceli yöntemlerinden birisi de oyun oynamaktır. Ayrıca oyuna yatırım yapılarak da kazanç oranı arttırılabilmektedir.

Alien Worlds Oynayarak Kripto Para Kazan

Aktif olarak Binance, Gate.io, MXC.com gibi güvenilirliği yüksek olan piyasalarda listeli olan Alien Words ’den bahsedeceğiz. Söz konusu kripto para direk bu borsalarda yatırım karşılığı satın alınabileceği gibi oyunu oynanarakta kazanılabilmektedir.

Oyun Wax Cloud Wallet üzerinden oynanmaktadır. (https://all-access.wax.io/) Siteye girildiğinde sizin için otomatik olarak bir cüzdan oluşmakta ve kripto değerler bu cüzdanda birikmektedir.

Ana sayfada dApps kısmından Alien Words ü seçmeliyiz. (dApps> Alien Words)

Sonrasında Play and Earn seçeneği ile oyuna girişimizi yapıyoruz. Oyunun bağlantısı gerçekleştiğinde, değişkenlik gösteren belirli bir süre dahilinde Mine butonu ile kazım yapacağımız gezegen ile koordinatlarımızı belirleyerek değişken komisyon oranlarıyla kazım işlemimizi yaparak kolayca TLM Claim yapılabilmektedir. (1TLM aktif borsalarda an itibari ile 5.20 TL civarında işlem görmektedir.)

 

Oyun içi kazancınızı arttırmak amacı ile oyun içi satın alacağınız toolslar için WAX kripto değerine sahip olmanız gerekmektedir. Örnekte belirtilen cüzdan adresiniz kopyalayarak;

Aktif kripto borsalarından WAX token (WAXP) olarak çekim gerçekleştirebilirsiniz. (1WAXP aktif borsalarda an itibari ile 2.15 TL civarında işlem görmektedir.)

Daha fazla oku: TLM Coin Nedir?

Tek Ekran Kartıyla Ethereum Madenciliği Nasıl yapılı?

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.